Co wiesz o ludzkim mózgu?

Co wiesz o ludzkim mózgu?

Niejednokrotnie można usłyszeć o tym, że trzeba było pomyśleć lub się zastanowić. To zrozumiałe, aczkolwiek warto zadać sobie pytanie, co wiemy o ludzkim mózgu? Czy nie jest to organ, który można określić jako dość tajemniczy?

Różne oceny

Sytuację można oceniać na dwa sposoby. Pierwsza sprawa dotyczy zainteresowania – mózg dla wielu ludzi nie wydaje się czymś interesującym. Wszyscy wiedzą, do czego służy i nie ma się nad czym rozwodzić – można przypuszczać, że punkt widzenia często przedstawia się w taki właśnie sposób.

Druga sprawa to fakty – mózg jest najbardziej złożonym organem w ludzkim ciele. Z pełnym przekonaniem można mówić o urządzeniu pamięci masowej – urządzeniu, które przechowuje najbardziej cenne wspomnienia. Warto też wiedzieć, że osobowość w dużej mierze kształtowana jest właśnie przez mózg.

Ciekawostki na temat mózgu

Dobrze jeszcze odnieść się do ciekawostek o mózgu – mózg ma tajemnice i co najważniejsze, chodzi o tajemnice, które mogą szokować. Ludzie czasem nie do końca wiedzą, co się dzieje.

Świetnym przykładem wydają się ćwiczenia fizyczne – ćwiczenia fizyczne mogą zdawać się czymś bez wpływu na mózg, natomiast rzeczywistość przedstawia się zupełnie inaczej. Dość powiedzieć, że ćwiczenia fizyczne mogą mieć wpływ na znaczące opóźnienie choroby Alzheimera. Nie ma też co ukrywać, że ludzie są różni. Dowodem na to jest choćby rozrywka – jedni ciągle szukają atrakcji, a innym niewiele potrzeba do szczęścia. Niemniej przeciętny człowiek dziennie doświadcza około 70 tysięcy myśli. To jeszcze na koniec zatrzymamy się przy snach, czyli sprawach przyjemnych lub nieprzyjemnych. Różne rzeczy nam się śnią i co ważne, śnią wszyscy! Śnimy minimum 1-2 godziny i co również istotne, ludzie mają 4-7 marzeń każdej nocy. Ciekawe jest też to, co ma miejsce podczas przebudzenia – jest to czas, kiedy fale mózgowe są mniej aktywne niż podczas snu.

Oczywiście to tylko namiastka tego, co możemy powiedzieć o ciekawostkach.