Troska o nasze środowisko – jak wygląda sytuacja?

Troska o nasze środowisko – jak wygląda sytuacja?

Dbałość o nasze środowisko to temat, który dla wszystkich powinien być priorytetem. Niemniej jednak musimy pamiętać, że teoria nie zawsze przekłada się na praktykę. Na pewno sytuację można określić jako niejednoznaczną.

Brakuje wiedzy?

Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym nie brakuje różnego rodzaju wątpliwości. Co więcej, niektórzy mogą zadawać sobie pytanie, z czego wynikają wątpliwości?

Oczywiście trudno odnosić się do detali. Nie ma też co ukrywać, że jest to temat, nad którym warto się zastanowić. Bezsensowne wątpliwości nie prowadzą do niczego dobrego. Ponadto wydaje się, że niejasności mogą wynikać z braku wiedzy. Nie musimy zdawać sobie sprawy ze wszystkiego, ale wypadałoby wiedzieć możliwie dużo. Zresztą wystarczy spojrzeć na prostą zależność – zanieczyszczenie środowiska prowadzi do problemów ze zdrowiem i upadku cywilizacji. Warto też mieć na uwadze, że dbałość o środowisko nie wymaga wielkiej pracy. Do tego należy jeszcze podkreślić, że mowa o zadaniu, które jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Łatwo zaszkodzić

Dobrze też spojrzeć z zupełnie innej strony – czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak łatwo zaszkodzić środowisku? Weźmy sobie pod uwagę plastikową butelkę wyrzuconą w lesie – wiele osób może powiedzieć, że wyrzucenie takiej butelki to nic szczególnego. Myślenie można zrozumieć, aczkolwiek liczą się fakty – plastikowa butelka rozkłada się mniej więcej 500 lat. Czy wiesz, że mnóstwo osób ma do czynienia z powietrzem zatrutym przez smog? Dokładnie mówiąc, można usłyszeć, że 2/3 świata oddycha powietrzem zanieczyszczonym przez smog. Świetnym przykładem jest też przetworzony papier – przetworzony papier warto wykorzystać do izolacji i urządzania domu.