Książki na jesienne wieczory! 

Książki na jesienne wieczory! 

Ciepły koc, wygodny fotel lub kanapa, ulubiona herbata i jesienna pogoda. Brakuje tylko pasjonującej lektury do kompletu. Na melancholijną pogodę warto wybrać coś relaksującego lub skłaniającego do refleksji. Warto też sięgnąć po lektury raczej lekkie, nie dołujące, ponieważ obecna sytuacja sprawia, że i tak mamy wiele trosk. Oto najlepsze cztery pozycje na jesień, które warto przeczytać.

Anielskie sidła miłości- Evelyn Core

Książka popularnej wśród społeczności Emo youtuberki Evelyn Core, jest idealną propozycją na jesienne wieczory dla każdego, kto lubi nieoczywiste historie miłosne. Powieść traktuje o utalentowanej artystce Arnice Wicks, która niedawno pochowała matkę oraz przeżyła bolesne rozstanie. Arnika zamieszkuje malowniczą, nadmorską miejscowość, którą odwiedza w poszukiwaniu odpoczynku frontman rockowego zespołu Will Evil. Arnika od początku wpada rockmanowi w oko. Niestety ich droga do uczucia nie jest usłana różami. Powieść polecamy zwłaszcza tym, którzy tęsknią za nastoletnią miłością lub popularnymi w latach dwutysięcznych filmami romantycznymi dla młodzieży. Powieść bazuje na tym silniku, chociaż napisana jest w sposób dojrzały i składania do przemyśleń na temat uczucia, miłości i związku.

Wichrowe wzgórza- Emily Bronte

Klasyka romantycznych powieści. Opowieść o toksycznej miłości, która niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Historia uczucia Cathy oraz Heathcliffa, która nie miała prawa się wydarzyć. Chociaż uczucie, które ich połączyło, było silne i namiętne, to bardzo burzliwe i destrukcyjne. Powieść spodoba się zwłaszcza osobom lubiącym gotycki, wiktoriański klimat. Z książki wciąż płyną uniwersalne prawdy, które mają rację bytu w dzisiejszym świecie. Stanowi ona przestrogę, przed nagłymi zrywami namiętności. 

Pracownia dobrych myśli- Magdalena Witkiewicz

Lekka, a zarazem skłaniająca do przemyśleć opowieść obyczajowa. Przy ulicy Przytulnej 26 mieściła się niegdyś pracownia krawiecka, obecnie wnuk Pelagii, Florian otworzył tu malowniczą kwiaciarnię. W prowadzeniu jej pomaga mu mama, Grażyna, która jest artystką w pełnym tego słowa znaczeniu. Miejsce zrzesza ze sobą różnych ludzi, którzy z czasem są przyjaciółmi. Każdy z nich ma swoją historię, wszystkich ich łączy magia łącząca rodzinę Floriana i mądrości, które od nich płyną. Piękna historia o życiu, przyjaźni i ludzkich losach. 

Dom na klifie-Michelle Gable

Powieść składa się na wspomnienia mieszkańców tytułowego domu. Konstrukcja książki jest niezwykle ciekawa i stanowi prawdziwą retrospekcję. To poruszająca historia Bess Codman, o miłości i przeciwnościach losu. Bess musi poradzić sobie z tym co jest teraz, jak i z tym co było kiedyś. Dom na klifie to letnia posiadłość jej dziadków, pobyt tam skłania ją do refleksji nad życiem, a jednocześnie podróż staje się przełomem w życiu i katalizatorem wielu zmian.