Makijażowe błędy – jak ich unikać?

Makijażowe błędy – jak ich unikać?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Malujemy się prawie przed każdym wyjściem z domu. Umiejętnie wykonany makijaż odmładza, sprawia, że czujemy się piękniejsze i bardziej pewne siebie w różnych sytuacjach. Przede wszystkim powinnaś jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zbyt duża warstwa makijażu postarza Twoją twarz. Najlepiej kierować się zasadą minimalizmu, im mniej tym lepiej. Jakich błędów nie popełniać?

Źle dobrany kolor podkładu

W drogeriach znajdziemy mnóstwo rodzajów i kolorów fluidów. Dzięki podkładowi wyrównasz koloryt cery, ukryjesz niedoskonałości, dodasz cerze świeżości oraz blasku i nawilżysz ją. Zawsze staraj się dobierać podkład dedykowany do typu Twojej cery. Nigdy nie dobieraj koloru ciemniejszego niż Twój naturalny odcień. Najlepiej poproś sprzedawcę o próbkę kilku odcieni podkładów różnych firm i wypróbuj każdy w domu. Źle dobrany kolor podkładu naprawdę postarza twarz. Kolejnym błędem jaki możesz popełnić przy malowaniu jest nakładanie zbyt dużej warstwy fluidu. Takim zabiegiem uwidocznisz tylko zmarszczki i wszelkie niedoskonałości. Otrzymasz też efekt maski, a tego każda z nas stara się unikać jak ognia.

Puder matowy do wykończenia makijażu

Obecnie raczej odchodzi się od używania wszelkich pudrów do twarzy. Cera ma być promienista a nie zupełnie matowa. Jeśli nałożysz sporą warstwę pudru na twarz w rezultacie uzyskasz efekt uwidocznienia zmarszczek i niedoskonałości, które chciałaś zatuszować. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie dnia bez poprawiania makijażu pudrem, postaraj się nakładać go tylko w tak zwanej strefie T (broda, czoło, nos).

Używanie za ciemnej szminki 

Ciemna szminka świetnie sprawdza się w odświętnych kreacjach. Chociaż to fajna opcja na wieczór, dzięki której poczujemy się bardziej seksownie i kobieco to warto pamiętać, że ciemna szminka optycznie pomniejsza usta. Na co dzień używaj raczej jaśniejszych odcieni pomadek, takich jak róże, brzoskwinie lub w kolorze naturalnym. Zawsze pamiętaj, aby stosować szminkę z umiarem.

Ciemne oko dodaje lat

Większość kobiet na co dzień nie wyobraża sobie wytuszowania rzęs. Bez tego zabiegu czujemy, że nasze oko jest małe i brakuje mu wyrazistości. Całościowy makijaż oczu stosujemy przede wszystkim na ważne okazje. Jeśli chcemy odjąć sobie lat za pomocą makijażu powinnyśmy odpowiednio dobierać kosmetyki. Najlepiej unikać czarnych, grubych kresek na dolnej powiece. Tak umalowane oczy sprawiają wrażenie mniejszych i dają efekt zmęczonych. Dodatkowo uwidaczniają cienie pod oczami. Dobierzmy kolor cieni do okazji, na specjalne wyjścia możemy poszaleć z kolorem. Na co dzień, jeśli już malujemy powieki, postawmy na delikatniejsze cienie, a mocniej wytuszujmy rzęsy. Dzięki temu uzyskamy, świeży i zdrowy efekt otwartego oka.