Czy hokery sprawdzają się we wnętrzach?

 Czy hokery sprawdzają się we wnętrzach?
People are sitting on the bar stool

Wysokie krzesła barowe od dawna cieszą się popularnością w domowych wnętrzach. Ciekawe aranżacje z ich wykorzystaniem cieszą oko, oraz nadają mieszkaniom nietuzinkowego wyglądu. Sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach typu open space, jak i w małych mieszkaniach, gdzie miejsca na jadalnię jest niewiele lub wcale. 

Mało miejsca, wielkie plany

Większość mieszkań w mieście ma małą powierzchnię, dlatego trudno w niej zmieścić wszystko to, co byłoby potrzebne. Ludzie chcą mieć przestrzeń do jedzenia, pracy i odpoczynku, tymczasem zaczynając urządzanie, okazuje się, że ledwo starcza na jedno. Dla projektantów wnętrz takie małe mieszkania są nie lada wyzwaniem, jednak nie jest to mission impossible. Zwłaszcza trudne do urządzenia są małe mieszkania z otwartą kuchnią, tutaj nie ma już z reguły miejsca na jadalnię. Rozwiązaniem jest tutaj zabudowany blat typu bar z użyciem hokerów. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń jadalną, bez konieczności ograniczenia części salonowo-wypoczynkowej. 

Do jakich wnętrz pasują hokery?

Hokery sprawdzają się tak naprawdę w każdym wnętrzu. Świetnie będą wyglądać, jak wspomnieliśmy w małym pomieszczeniu oraz w dużych otwartych przestrzeniach. Możemy mieć oddzielną jadalnię, połączoną z barkiem wyposażonym w hokery do szybkich przekąsek. Hokery świetnie prezentują się w industrialowych stylizacjach, ale również w klasycznych wnętrzach typu vintage. Również chłodne, modernistyczne wnętrza mogą zostać dopieszczone kącikiem, gdzie znajdziemy wysokie barowe krzesła, w bardziej chłodnej stylizacji. Na chwilę obecną na rynku znajdziemy wysokie krzesła w klasycznych odsłonach jak i bardzo eleganckich, awangardowych, a nawet stylizowanych na meble z konkretnej epoki.

Dlaczego warto wybrać wysokie krzesła i na co zwrócić uwagę?

Krzesła typu hoker mają wiele zalet, do najważniejszych należą:

  • możliwość zastosowania ich w małych wnętrzach,
  • świetnie nadają się do otwartej kuchni,
  • są wygodne i stabilne,
  • krzesła są obrotowe, co również jest zaletą, gdy potrzebujemy odwrócić się do rozmówcy,
  • ze względu na bogactwo wzornictwa na rynku możemy wybrać takie, które będą pasować do naszego wnętrza,
  • regulowana wysokość.

Kupując krzesło barowe, należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również praktyczność i wygodę. Jeżeli ma być to krzesło w otwartej przestrzeni warto, aby było obrotowe, wówczas będziemy mogli siedzieć twarzą do rozmówcy w każdej chwili. Krzesło oczywiście powinno być stabilne, trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż hokery z reguły mają jedną nogę. To czy hoker będzie miał oparcie, czy też nie zależy od nas samych, warto jednak, aby krzesło było wygodne.