Czym malować pisanki? Najciekawsze sposoby

Czym malować pisanki? Najciekawsze sposoby

Czy wiesz, że do zdobienia pisanek, oprócz kolorowych barwników mogą posłużyć także farbki, rośliny, bibuła, warzywa, lakiery do paznokci albo kolorowe serwetki? Sprawdź w jaki sposób można ozdobić wielkanocne pisanki.

Pisanki zwierzątka

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie pisanek jest zrobienie z nich zwierzątek. Kurczaki, baranki, zające, a może jeszcze inne stworzenia? Z pomocą farb, kolorowych kartek i bibuły wykonasz to co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Pisanki we wzory

Jajka malowane w kropki, paski, a może centki? Wszystko jest możliwe! Wystarczy, że poczekasz aż wyschnie pierwsza warstwa koloru i farbą plakatową namalujesz na nich co tylko zechcesz.

Galaktyczne pisanki

Ten sposób jest nieco bardziej skomplikowany, ale dla chcącego nic trudnego. Aby uzyskać efekt galaktycznych pisanek lub po prostu pisanek w finezyjne wzorki wystarczy, że na ugotowane jajko nałożysz lakier do paznokci i zanim jeszcze wyschnie pierwsza warstwa, będziesz przykładać do skorupki gąbkę z drugim kolorem. Na koniec trzeba jeszcze zamoczyć jajko w wodzie z dodatkiem złotego lakieru i galaktyczne pisanki gotowe!

Pisanki marmurkowe

Efekt marmurkowych pisanek można otrzymać za pomocą lakieru do paznokci. Należy wylać na taflę wody po kropelce każdego z lakieru do paznokci, a następnie wymieszać ze sobą kolory za pomocą wykałaczki. Później wystarczy zamoczyć jajko w taki sposób, aby lakier przykleił się do skorupki.