Ida Karkoszka i organizacja Otwarte Klatki w obronie lisów

Ida Karkoszka i organizacja Otwarte Klatki w obronie lisów

Polska artystka Ida Karkoszka w swoich rzeźbach wyraża brak zgody na łamanie praw zwierząt. Teraz postanowiła zorganizować nietypową akcję. Razem z organizacją Otwarte Klatki, podczas wydarzenia „Oddajmy lisowi futro” będzie zwracała uwagę na sytuację w jakiej znajdują się lisy hodowlane.

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na smutny los zwierząt żyjących na fermach futrzarskich. Mimo że wiele europejskich krajów zamyka hodowle futrzastych zwierząt, Polska, jak gdyby nigdy nic zezwala na kontynuowanie takich biznesów. Z tego powodu artystka z pomocą organizacji Otwarte Klatki przeprowadzi niezwykłą akcję. Od 6 do 19 marca będzie można oddać stare, zalegające w szafach naturalne futra. Podczas finału inicjatywy posłużą do obszycia 2-metrowego metalowego stelażu lisa. Rzeźba będzie dodatkowo uzupełniona jutowymi workami bankowymi, które mają podkreślić jej metaforyczne znacznie. Akcja w symboliczny sposób ma zwrócić lisowi jego własność, czyli futro.

W jaki sposób można przyłączyć się do akcji?

Współtwórcą inicjatywy może stać się każdy. Wystarczy wrzucić stare, niepotrzebne futro do jednego z kontenerów w Warszawie. Od 6 marca do 1 kwietnia będzie można znaleźć je m.in. przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, przy Akademii Sztuk Pięknych czy przy Międzynarodowych Centrum Kultury. Pełna lista miejsc, w których będą znajdowały się pojemniki dostępna jest na stronie: https://bit.ly/3l0yEsQ.