Ellesse – wielki powrót znanej sportowej marki

Ellesse – wielki powrót znanej sportowej marki

Marka Ellesse została założona przez projektanta mody Leonardo Servadio w 1959 roku we Włoszech. Inspiracją do stworzenia własnej linii produktów był sport, a konkretnie narciarstwo i tenis.

Młody projektant uwielbiał spędzać czas na uprawianiu wspomnianych dyscyplin i zauważył, że nie ma na rynku wygodnej i stylowej odzieży dla narciarzy. Pierwsze prototypy powstały w latach 50. XX wieku, a niespełna dwadzieścia lat później marka była już rozpoznawalna w świecie sportu. A co wyróżnia Ellesse na tle konkurencji?

Ellesse – charakterystyka i pierwsze sukcesy

Nazwa Ellesse pochodzi od inicjałów jej założyciela – L. S., a logo w kolorze czerwonym i pomarańczowym składa się z trzech elementów i przedstawia połowę piłki, która została wykonana z połączenia piłki tenisowej i pary nart. Jest to bezpośrednie nawiązanie do pierwotnego przeznaczenia tworzonych przez Leonarda ubrań. Pierwszy poważny sukces marka odniosła w połowie lat 60. XX wieku, kiedy to stała się drugim co do wielkości producentem odzieży narciarskiej.

Głównym produktem pozostały doskonale zaprojektowane spodnie, ale firma zaczęła się też rozwijać w innym kierunku. W asortymencie marki pojawiła się wysokogatunkowa odzież dla tenisistów, a poszczególne produkty były coraz chętniej wybierane przez utytułowanych sportowców.

Ellesse – producent odzieży sportowej

Marka Ellesse słynie z projektowania ubrań doskonałej jakości oraz współpracy z wieloma sławnymi sportowcami. W świecie tenisa firmę wspierali Tommy Haas, Chris Evert, Guillermo Vilas i Boris Becker. Należy dodać, że ciuchy ellesse zyskała także uznanie wśród narciarzy i została dostrzeżona przez Alaina Prosta, jednego z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1 w historii. Ubrania z logo Ellesse nosiły też gwiazdy boksu i popularni aktorzy, a w latach 80. marka stała się oficjalnym sponsorem drużyny piłkarskiej New York Cosmos i stworzyła dla piłkarzy specjalne zestawy.

Ellesse – co ją wyróżnia?

Oprócz ponadczasowego designu i znakomitej jakości ta sportowa marka wyróżnia się przede wszystkim bardzo widocznymi logotypami, które są nadrukowane na każdym ubraniu. W efekcie już z daleka widać, że dana osoba nosi odzież właśnie tego producenta. Obecnie marka skupia się głównie na tworzeniu stylizacji, które łączą w sobie sportową funkcjonalność i casualowy look. W asortymencie klienci znajdą bluzy, koszulki, odzież typu oversize, a nawet trampki i sneakersy. Produkty marki świetnie się sprawdzają zarówno na co dzień, jak i na treningu dlatego są chętnie wybierane przez miłośników streetwearu.

Ellesse – wielki powrót po latach

Choć marka Ellesse nigdy nie przestała istnieć, to jednak jej kultowe ubrania przez wiele lat były mało widoczne w sklepach. Dziś Ellesse dzięki swojej determinacji i oryginalnej ofercie konkuruje z największymi producentami odzieży sportowej na całym świecie, a ubrania tej firmy są dostępne w niemal wszystkich dużych sieciach handlowych. Wiele produktów sygnowanych logiem Ellesse bezpośrednio nawiązuje do stylu retro, ale można w nich też znaleźć nowe trendy i międzynarodowe inspiracje.

W markowej odzieży od Ellesse dominuje prostota wykonania i funkcjonalność, a jednocześnie firma stawia na wyraziste i ciekawe połączenia kolorystyczne. W ofercie klienci znajdą wygodne kamizelki, ciepłe kurtki z nietypowo rozmieszczonymi suwakami, bieliznę, a nawet linię produktów dla dzieci. Ta starannie wykonana odzież odznacza się wyjątkową trwałością i można dzięki niej tworzyć niebanalne stylizacje, które idealnie wpasowują się w aktualne modowe trendy.