Luksusowe marki modowe zamykają butiki w Rosji

Luksusowe marki modowe zamykają butiki w Rosji

Inwazja Rosji na Ukrainę znacząco wpłynęła na postrzeganie rzeczywistości. Trzeba też otwarcie powiedzieć, że wojna na Ukrainie to nie tylko niewinne ofiary. To również różnego rodzaju sankcje, które mają doprowadzić do opanowania sytuacji.

Sankcje i sankcje

Można też powiedzieć, że kary to temat, o którym możemy rozmawiać naprawdę długo. Życie w Rosji zmieniło się diametralnie i dotyczy to także branży modowej. Modowi giganci zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie zawieszenie działalności na terenie Rosji.

Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie, jak długo potrwa taki stan rzeczy? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście niemożliwa i samo to pokazuje powagę sytuacji. Nie ma też co ukrywać, że niektórzy mogą mówić o błędzie – można przypuszczać, że zdaniem niektórych osób Rosję należy izolować bardzo długo.

Jakby nie patrzeć, mogą też pojawić się pytania dotyczące tego, czy Rosjanie zamartwiają się sankcjami. Rzecz jasna trzeba być na miejscu, aby jakoś się wypowiedzieć, ale wypada też otwarcie przyznać, że trudno nie zamartwiać się karami. Ważne jest też to, że wielu Rosjan może nie do końca zdawać sobie sprawę z rzeczywistości. Pewnie brzmi to zaskakująco, ale powodów do zdziwienia nie ma. Krótko mówiąc, propaganda potrafi mieć ogromne znaczenie.

Co będzie dalej?

Dobrze też odnieść się do przyszłości – zawsze można próbować pokusić się o przypuszczenia, z tym że obecnie jest to szalenie trudne. Czy ktoś spodziewał się kilka miesięcy temu, że będziemy mieli wojnę w Europie? Stało się coś, co dla wielu osób mogło wydawać się niemożliwe. Trzeba też pamiętać o tym, że sankcje mogą dotykać Rosji, jak i pojawiać się z inicjatywy Rosjan.