Jak wybrać odpowiednie rękawice bokserskie?

Jak wybrać odpowiednie rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie to jeden z niezbędnych akcesoriów treningowych. Z jednej strony zapewniają ochronę dłoniom osobie ćwiczącej, z drugiej zabezpieczają trenera czy sparingpartnera, który przyjmuje ciosy. Jak właściwie dobrać rękawice do boksu?

Rękawice bokserskie – czym się charakteryzują?

Rękawice bokserskie mają bardzo charakterystyczną konstrukcję. Jej zadaniem jest zabezpieczenie całej dłoni oraz palców przed kontuzjami czy poważnymi urazami. Chodzi o ochronę dla dwóch osób – tej, która ćwiczy, a także sparingpartnera. Z rękawic bokserskich warto korzystać także podczas ćwiczeń z przyrządami, ponieważ mają one za zadanie ograniczać powstawanie otarć.

Rękawice do boksu występują w różnych rozmiarach, a tak naprawdę odmienna jest ich waga wyrażana w uncjach (Oz). 1 Oz to 28,4 grama. Najczęstsza paleta rozmiarów zaczyna się od 6 Oz a kończy na 14 Oz, choć dostępne są także rękawice mniejsze i większe. Modele w różnych rozmiarach znajdziesz na stronie https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Rekawice_Rekawice-bokserskie-264.html.

Rękawice do boksu – jak właściwie dobrać rozmiar?

Kluczowa jest waga rękawic, ponieważ wizualnie różnice w poszczególnych rozmiarach pozostają niemalże niezauważone. Można rozpoznać, które rękawice są w rozmiarze 6 Oz, a które 14 Oz, ale w przedziale 8-14 Oz wymiary zewnętrzne różnią się w minimalnym stopniu. Większe różnice obejmują wnętrze rękawic, co jest w dużej mierze zależne od ich wypełnienia.

Warto trzymać się podstawowego podziału, wedle którego rękawice 6-8 Oz sprawdzają się u dzieci, młodzieży oraz kobiet, które mają drobne dłonie. Rękawice 10-12 Oz przeznaczone są dla osób dorosłych, które trenują z przyrządami. Większe będą odpowiednie dla dorosłych o dużych dłoniach, a także podejmujących sparingi.

Najlepsze rękawice bokserskie – jakość wykonania

Najlepsze rękawice bokserskie, to te, które zostają indywidualnie dopasowane, z uwzględnieniem rodzaju i częstotliwości podejmowanych treningów. Zwraca się również uwagę na materiały zastosowane wewnątrz i na zewnątrz rękawicy.

Od zewnątrz rękawice bokserskie treningowe mogą być pokryte skórą naturalną lub materiałami syntetycznymi. Obie propozycje zapewniają dużą trwałość i wytrzymałość, przy czym ze względu na cenę oraz najlepszą jakość modele ze skóry naturalnej wybierają zwykle profesjonaliści. Wewnątrz rękawice treningowe bokserskie najczęściej wypełnione są pianką, rzadziej spotyka się te o budowie warstwowej, gdzie każda warstwa bazuje na innym materiale.

Rękawice do boksu – w zależności od celów treningowych

Wybierając rękawice bokserskie zwróć uwagę nie tylko na rozmiary czy sposób wykonania. Przemyśl, jakie cele treningowe są dla Ciebie najważniejsze. Cięższe rękawice pozwolą Ci efektywnie pracować nad wytrzymałością i kondycją. Lżejsze – nad dynamiką, szybkością i techniką.

Szukaj wśród produktów od cenionych na rynku producentów. Zapoznaj się z ofertą Bushido-Sport i znajdź rękawice, które będą sprzymierzeńcem podczas treningów oraz walk amatorskich i zawodowych.