Jak wysyłać paczki do Holandii szybko i tanio?

Jak wysyłać paczki do Holandii szybko i tanio?

Holandia słynie z imponujących pól tulipanów oraz ogromnych wiatraków. Jednak to nie wszystko, co może zachwycić w tym pięknym kraju. Z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy się tam tymczasowo lub na stałe przeprowadzili. W 2018 roku było ich już ponad 160 tysięcy. Nierzadko bliscy wysyłają swoim rodzinom paczki na okazje, jak urodziny czy jubileusz. Także niektóre polskie sklepy internetowe oferują tam wysyłkę swoich towarów. Jak wysyłać paczki do Holandii szybko i tanio? Broker kurierski AlleKurier już pędzi z pomocą!

Tania paczka na wyciągnięcie ręki!

Wysyłając paczki do Holandii nadawcy najczęściej zwracają uwagę na cenę oraz szukają sprawdzonej firmy. Niestety wiele osób decyduje się na prywatnych przewoźników. Spowodowane jest to chęcią jak najniższych cen. Bardzo często wynikiem tego są niedostarczone przesyłki oraz brak kontaktu z przewoźnikiem. Dlatego nie ma sensu stawiać na pierwszego lepszego kuriera, którego znajdzie się w internecie.

Tanią i pewną opcją jest broker kurierski, na przykład AlleKurier, bo od lat pośredniczy w dostarczaniu przesyłek krajowych i zagranicznych. W tym czasie wypracował sobie renomę i dobrą reputację, a w przypadku wystąpienia problemów, pomaga rozwiać wszystkie wątpliwości. Wybierając brokera kurierskiego, przesyłki międzynarodowe – paczki do Holandii i wielu innych egzotycznych zakątków na całym świecie –  da się nadać szybko, bezpiecznie i taniej nawet o 70% niż na stronie konkretnego kuriera.

Broker to dobra opcja zarówno dla klienta indywidualnego, który chce wysłać jedną paczkę bez umów i formalności, jak i klienta biznesowego. W tym drugim przypadku najlepiej skontaktować się z przedstawicielem handlowym brokera, który przygotuje spersonalizowaną ofertę. Warto dodać, że oferta pośrednika dla firm bardzo się opłaca i im więcej się wysyła, tym niższa jest cena za każdą przesyłkę. 

Jak nadawać paczki do Holandii?

Nadanie i wysyłka paczki do Holandii jest bardzo proste. Wybierając AlleKuriera, można zrobić to bez wychodzenia z domu. Do nadania przesyłek korzysta się z wyceniarki, która znajduje się na stronie internetowej tego pośrednika.

Wystarczy uzupełnić parametry paczki oraz kraj, do którego ma zostać dostarczona. Następnie przechodzi się do formularza dotyczącego danych osobowych nadawcy i odbiorcy. Po uzupełnieniu wszystkich obowiązkowych pól formularza – warto się skupić i zrobić to bezbłędnie, bo w najgorszym wypadku paczka nie dotrze do adresata lub wróci do nadawcy – pozostały jeszcze ostatnie kroki. Jakie? Opłacenie zamówienia i wydrukowanie listu przewozowego, który należy nakleić na paczkę. Pozostało już tylko czekać na kuriera, który przyjedzie we wskazany w formularzu dzień i odbierze paczkę.

W przypadku niektórych zagranicznych kierunków istnieje też możliwość samodzielnego dostarczenia paczki do punktu odbioru, jednak nie każdy przewoźnik to oferuje, ponadto też nie w każdym polskim mieście są takie placówki. 

Koszty przesyłki do Holandii

Niestety nie da się podać konkretnej kwoty za nadanie przesyłki do Holandii, a nawet widełek. Jednak można określić zależności, które mogą wpłynąć na ich cenę końcową. Najistotniejszym aspektem jest waga i rozmiar  paczki. Im parametry będą większe, tym cena będzie wyższa.

Koszty przesyłki również mogą być różne w zależności od kraju, do którego się ją wysyła. Każdy, kto zdecyduje się na ubezpieczenie paczki do Holandii powinien zdawać sobie sprawę, że cena wzrośnie. Co jeszcze wpływa na koszty przesyłki? Bez wątpienia jest to sposób jej zapakowania. Najtańsza w nadaniu i najprostsza w sortowaniu jest przesyłka standardowa, czyli zapakowana w karton o prostokątnym kształcie. 

Zabronione przedmioty w przesyłce do Holandii

Odprawa celna obejmuje kraje, które znajdują się poza granicami Unii Europejskiej. Dlatego też Holandia nie jest objęta odprawą. Jednak nie oznacza to, że w przesyłkach może znajdować się wszystko, co tylko adresatowi się podoba. W zależności od wybranego kuriera, można spotkać się z różnymi wymaganiami dotyczącymi paczek.

Jednak każdy kraj ma swoje zakazy i ograniczenia, które należy bezwzględnie uszanować. Dlatego przed nadaniem paczki warto zapoznać się z listą zakazanych w przewozie na terenie danego kraju produktami.

Zatem jakie są zabronione produkty w wysyłce paczki do Holandii? Przede wszystkim są to materiały wybuchowe oraz broń. Unikać należy wyrobów tytoniowych oraz perfum na bazie alkoholu. Nie można  w paczce do Holandii umieścić roślin, żywności oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Pełną i kompletną listę zakazanych towarów można znaleźć na stronie kuriera lub brokera kurierskiego.