Jaka powinna być długość sukienki do biura?

Jaka powinna być długość sukienki do biura?

Wybór stroju do pracy potrafi stanowić nie lada wyzwanie dla wielu osób. Z jednej strony chcemy bowiem czuć się dobrze podczas całego dnia pracy, ale z drugiej – prezentować się jak najlepiej. Jedną z najczęściej wybieranych przez panie opcji jest sukienka, która – zwłaszcza w okresie letnim – może przynieść nie lada ulgę w upale!

Sukienka do biura – tak czy nie?

Pierwszą z kwestii, nad którymi warto się zastanowić, jest to, czy sukienka jest odpowiednim wyborem do biura. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej, o ile postaramy się dopasować jej krój do wymogów biurowego dress code’u, a także ogólnych zasad dotyczących ubierania się do pracy.

Co to oznacza? Przede wszystkim sukienka nie powinna być wyzywająca. To oznacza, że wszelkie modele mini czy sukienki o głębokim dekolcie lub z odkrytymi plecami nie będą dobrym rozwiązaniem. Uważa się również, że powinno się unikać krzykliwych kolorów i wzorów: co za tym idzie, wszelkie cekinowe dodatki czy sukienka w panterkę nie będą dobrą opcją do pracy.

Długość sukienki do biura – czy ma znaczenie?

Kolejną kwestią, którą koniecznie należy wziąć pod uwagę, jest również długość sukienki. Oczywiście, odpadają wszelkie kroje mini, które są po prostu zbyt wyzywającym rozwiązaniem na dzień w pracy. Dobrze dobrana sukienka do biura powinna wyróżniać się minimum długością do okolic kolan. Co za tym idzie – dobrym wyborem będą modele midi, choć – w niektórych przypadkach – sprawdzić się mogą także sukienki maxi. W przypadku tych drugich wymogiem jest oczywiście elegancki, prosty krój: zwiewne, letnie sukienki, pomimo swojej długości, nie będą najlepszą opcją jako ubranie do pracy w biurze. Mają one zbyt nieformalny charakter i, co za tym idzie, mogą nie wpisywać się w wymagania, jakie nakłada na pracowników szczegółowo określony dress code.

Jak zatem widać, jeśli chodzi o długość sukienek, mamy dość dużą swobodę w tym zakresie. Fanki nieco krótszych krojów mogą zdecydować się na modele do okolic kolan (dopuszcza się sukienki nie krótsze niż 1-2cm powyżej linii kolan), a wielbicielki długich sukienek – mogą wybrać dopasowany do biurowych wymogów model maxi. Dzięki temu można zachować wygodę, a przy tym stylowy wygląd w pracy każdego dnia, również w cieplejszej części roku!

W zgodzie z dress code, czyli jak?

Wyżej wspomnieliśmy, że w wielu biurach obowiązuje tzw. dress code, czyli zbiór reguł, które pomagają ustalić, jaki strój będzie odpowiednim wyborem na dzień w pracy. Warto przy tym pamiętać, że każda firma ma własny dress code, co oznacza że to, że dany rodzaj stroju był dopuszczalny w jednej firmie, nie jest równoznaczne z tym, że w innym biurze również będziemy mogli go nosić. Najlepiej jest dość szczegółowo zapoznać się z obowiązującym dress codem jeszcze przed pierwszym dniem pracy, by uniknąć gafy i przykrej rozmowy z przełożonym.

Dobrze dobrana sukienka może stanowić część stylizacji biurowej zarówno podczas zwykłego dnia pracy, jak i podczas spotkania biznesowego. Warto tylko zwrócić uwagę na to, by wybrać odpowiedni krój!