Dobierz spodnie sportowe do sylwetki w 3 prostych krokach!

Dobierz spodnie sportowe do sylwetki w 3 prostych krokach!

Zamierzasz oddawać się aktywności fizycznej i jesteś na etapie kompletowania odpowiedniej garderoby? – Zdecydowanie minęły już czasy, gdy do biegania czy treningu na siłowni wystarczyły zwykłe spodnie dresowe, które skutecznie pozbawiały naszą sylwetkę wszelkich atutów. Teraz nawet na rowerze trzeba dobrze wyglądać! Wystarczy w tym celu odpowiednio dopasować spodnie do swojej figury. Oto trzy najważniejsze zasady!

Spodnie sportowe damskie – fason odpowiedni do figury

Najważniejszą kwestią jest dopasowanie kroju spodni do swojego typu figury. Dzięki temu skutecznie wysmuklimy sylwetkę, podkreślimy atuty, a także zamaskujemy newralgiczne miejsca. Aspekty, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, to szerokość nogawek oraz stan. Dla kobiet o figurze jabłka najbardziej odpowiednie będą wąskie nogawki, które podkreślą szczupłe nogi oraz wysoki stan, który zakryje zbyt duży brzuch i ewentualne boczki. Takie spodnie sportowe damskie optycznie nas wysmuklą i wydłużą nogi.

Kobiety, których największym utrapieniem są szerokie biodra i masywne uda, a przy tym drobne ramiona, czyli tzw. „gruszki”, powinny wybierać spodnie sportowe damskie z szerszymi nogawkami lub całkiem prostymi, dzięki czemu wyrównają nieco proporcje między górną a dolną częścią ciała. Jeśli chodzi o stan, to najlepszym wyborem będzie średni oraz wysoki. Ponadto koniecznie trzeba unikać dodatkowych kieszeni i aplikacji w okolicach bioder, które mogą optycznie je powiększać.

Kobiety o figurze klepsydry mogą pochwalić się przede wszystkim zgrabną i świetnie zaznaczoną talią, którą zdecydowanie warto podkreślać. Dlatego najlepszym wyborem będą spodnie z niższym stanem oraz prostymi nogawkami. Trzymanie się tych zasad sprawi, że każdy typ sylwetki będzie prezentował się znacznie korzystniej.

Kolor, który optycznie będzie wysmuklał

Drugą ważną zasadą jest wybór spodni dresowych w kolorze, który będzie wysmuklał naszą figurę. Oczywiście spodnie sportowe damskie nie muszą być tylko w kolorze czarnym. Świetnie sprawdzą się także granaty, zielenie, a nawet maliny czy pomarańcze – bardziej chodzi o to, aby były one w jednolitym kolorze lub posiadały kolorowe wstawki, ale tak zaprojektowane, aby optycznie wyszczuplały poszczególne partie ciała. Profesjonalna odzież sportowa ma to do siebie, że najczęściej posiada wstawki w takich miejscach, które optycznie będą wyszczuplać, ale nie zawsze. Dlatego warto unikać przede wszystkim szerokich pasów na spodniach w mocno kontrastowych kolorach.

Kłopotliwe dodatki, które mogą zniekształcić sylwetkę

Należą do nich na przykład kieszenie. Kobiety o szerszych biodrach i udach powinny unikać dresów z dużymi kieszeniami w okolicach bioder czy ud. Innym takim elementem mogą być kontrastowe ściągacze, zakładki, a nawet dodatkowe suwaki, które zazwyczaj są całkiem zbędne. Takie nadprogramowe aplikacje na pewno nie powinny znajdować się w miejscach, które chcemy zatuszować, więc również w tej kwestii bierzmy pod uwagę typ swojej figury. Warto także pamiętać, że dobrej jakości materiały zawsze będą lepiej układać się na naszej sylwetce.