Przeziębienie w ciąży – naturalne sposoby leczenia

Przeziębienie w ciąży – naturalne sposoby leczenia

Przyszłe mamy niewątpliwie muszą bardziej dbać o swoje zdrowie. Ponieważ noszą pod sercem swoje nienarodzone dziecko. Niestety ciąża stanowi ogromne obciążenie dla organizmu kobiety, a wtedy nie trudno o przeziębienie. Jeśli złapałaś niegroźną infekcję możesz spróbować kuracji domowymi sposobami. Przede wszystkim postaw na metody naturalne, a po silniejsze leki sięgnij dopiero w razie braku zauważalnej poprawy lub przy nasileniu objawów infekcji. Przede wszystkim po konsultacji z lekarzem.

Domowe sposoby leczenia przeziębiania u kobiet w ciąży

Podczas zwalczania choroby oczywiście najważniejszy jest odpoczynek. Ciepły koc, kubek herbaty z miodem, cytryną i syropem malinowym powinny pomóc w walce z infekcją. Najlepiej zaopatrzyć się w naturalny syrop malinowy i miód lipowy, który działa napotnie. Bardzo dobrymi i zdrowymi lekarstwami są: czosnek, cebula i imbir. Posiadają one właściwości przeciwzapalne, pomagają wiec walce z bakteriami i wirusami przeziębienia. Pamiętaj o stałym nawodnieniu organizmu, pij dużo wody i soków, najlepiej świeżo wyciskanych z pomarańczy. Dzięki temu Twój organizm otrzyma naturalny zastrzyk z witaminy C.

Gorączka – obniżać czy nie?

Lekarze podkreślają, że gorączka utrzymująca się w stanie lekkim, czyli do 37,5 st. Celsjusza nie powinna niepokoić i być obniżana. Postępowanie to dotyczy również ciężarnych. Oznacza to, że organizm podjął walkę z infekcją. Dopiero temperatura powyżej 38 st. wymaga interwencji leków. Jako przyszła mama powinnaś zbijać gorączkę jedynie paracetamolem. Jest to lek z grupy A, czyli najmniej toksyczny dla płodu. Z pewnością nie zaszkodzi Tobie i Twojemu dziecku. Inną metodą obniżania temperatury jest chłodna kąpiel lub zimne okłady.

Katar i kaszel – domowe sposoby

Jeśli męczy Cię zatkany nos, nie sięgaj od razu po krople do nosa z apteki. Większość zawiera w swoim składzie substancje: fenylefrynę lub pseudoefedrynę, które nie są bezpieczne w ciąży. Dobrym pomysłem może okazać się zakup inhalatora. Jego cena może odstraszać, ale będziesz mogła go wykorzystywać także do inhalacji dziecka. Wielu pediatrów zapisuje sól morską albo inne leki do leczenia infekcji. Inhalacje lecznicze możesz wykonać z soli fizjologicznej, hipertonicznej lub olejków eterycznej. Zapytaj w aptece, która substancja będzie odpowiednia dla Ciebie.