Wpływanie na nasze życie

Wpływanie na nasze życie

Czy wszyscy robimy to, na co mamy ochotę? Można przypuszczać, że jest to pytanie, w przypadku którego mogą pojawić się przeróżne odpowiedzi.

Sporo zakazów

Najłatwiej powiedzieć, że pewne rzeczy nie wypadają – można łamać zakazy, ale takie podejście nie jest dobre. Co więcej, chodzi o coś, co dotyczy przeróżnych sytuacji.

Najprościej mówić o zakazach, jakie rodzice narzucają dzieciom. Nie ma też co ukrywać, że jest to temat, w przypadku którego możemy powiedzieć bardzo dużo. Warte podkreślenia jest też to, że o niektórych sprawach część z nas nie wie (a w każdym razie można odnieść takie wrażenie). Gdyby ktoś potrzebował przykładu, dobrze zastanowić się nad zakazem produkcji samochodów spalinowych. Co by nie mówić, musimy wiedzieć, że są ludzie, którzy odpowiadają za życie wielu milionów mieszkańców. Ludzie, którzy są ponad tym, co dzieje się w poszczególnych krajach. Jakby pojawiały się jakieś wątpliwości, wspomniany zakaz dotyczy Unii Europejskiej.

Ktoś może powiedzieć, że mamy do czynienia z ogromną odpowiedzialnością. Jest to coś, z czym nie sposób polemizować, ale wypada też spojrzeć na rzeczywistość nieco inaczej. Krótko mówiąc, co rozumie się przez ogromną odpowiedzialność? Można przypuszczać, że wiele osób koncentruje się jedynie na podejmowanych decyzjach i jest to rzecz jasna błąd. Kiedy ludzie mają ogromne możliwości, muszą liczyć się z ogromnymi naciskami. Oczywiście można też powiedzieć, że chodzi o klimat, ale chyba spora część z nas zdaje sobie sprawę, iż realia są bardziej skomplikowane, niż niektórym się wydaje.

Jeśli interesujesz się portalami ogólnotematycznymi, koniecznie zajrzyj pod ten adres.