Dlaczego warto korzystać z brokera usług kurierskich?

Dlaczego warto korzystać z brokera usług kurierskich?

Każdy od czasu do czasu ma potrzebę nadać paczkę. Jeśli przesyłka jest mała i lekka, zwykle pierwszym wyborem jest wizyta na poczcie. Zdarza się jednak, że paczka jest duża i ciężka, a urząd pocztowy znajduje się daleko. Z pomocą przychodzą wówczas przesyłki kurierskie – aby nadać paczkę, nie trzeba zanosić jej do siedziby przewoźnika. Wystarczy zlecić odbiór przez Internet, a kurier sam przyjedzie po przesyłkę. Jak jednak korzystać z usług kurierskich nie prowadząc działalności gospodarczej i nie mając podpisanej umowy z żadnym przewoźnikiem? Najprościej nadać paczkę bez umowy u brokera usług kurierskich.

Broker usług kurierskich – co to takiego?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją wyspecjalizowane firmy pośredniczące, które ułatwiają osobom prywatnym zamówienie usługi kurierskiej bez podpisywania umowy. Są to tzw. brokerzy, którzy współpracują z najpopularniejszymi przewoźnikami w Polsce – korzystając z usługi brokera, klient prywatny może nadać przesyłkę kurierską w bardzo dobrej cenie. W tym celu nie trzeba udawać się do stacjonarnego punktu firmy – wystarczy wejść na stronę brokera, zarejestrować się i wypełnić zlecenie. Następnie system prześle użytkownikowi na adres e-mail list przewozowy, który należy wydrukować i nakleić na paczkę. Tak przygotowaną przesyłkę kurier odbierze w dniu wskazanym przez nadawcę podczas składania zlecenia. To naprawdę takie proste!

Zalety zamawiania przesyłek kurierskich u brokera

Wielką zaletą brokerów jest to, że – zamawiając przesyłki kurierskie – można wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród dostępnych przewoźników. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że po wpisaniu wymiarów i wagi przesyłki w specjalny kalkulator (dostępny na stronie brokera), system pokazuje cenę bazową, jaką klient zapłaci, wybierając ofertę danego kuriera. Do ceny bazowej mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty, zgodnie z cennikiem przewoźnika. Dotyczy to np. sytuacji, gdy zamawiane są przesyłki kurierskie z opcją pobrania lub gdy paczka ma niestandardowy kształt lub wielkość.

Ważnym atutem przesyłek kurierskich jest również możliwość wysyłania towaru na europalecie, czyli na drewnianym podejście o wymiarach 120×80 cm. Warto korzystać z tej metody, gdy wysyłana zawartość jest duża i ciężka lub szczególnie podatna na uszkodzenia. Dotyczy to np. mebli, takich jak komody, szafki czy fotele. Bardzo istotnym udogodnieniem jest też opcja śledzenia przesyłek, dzięki której łatwiej jest zaplanować adresatowi komfortowe doręczenie paczki. Z usług brokera kurierskiego można korzystać sporadycznie lub cyklicznie – to doskonała opcja dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i możliwość nadawania przesyłek bez wychodzenia z domu.