Jaką kabinę prysznicową wybrać do łazienki?

Jaką kabinę prysznicową wybrać do łazienki?

Na świecie istnieją miłośnicy prysznicy i wanien. Jeśli już decydujemy się na kabinę prysznicową warto pomyśleć nad jej rodzajem. Istnieją na rynku gotowe kabiny z brodzikami, a także prysznice z hydromasażami. Jeśli dysponujemy w łazience większą ilością miejsca możemy całkowicie zrezygnować z brodzika i zamontować szybę z resztą zestawu prysznicowego.  

Kabina prysznicowa nie musi być nudna!

Zarówno w kabinach z brodzikiem jak i bez niego kluczową rolę odgrywa szkło. Dawniej na rynku można było zakupić kabiny tylko z białą szybą. Co prawda prezentuje się ona elegancko i pasuje do każdego wystroju wnętrza, to jest jednak niepraktyczna. Widać na niej wszystkie zacieki. Obecnie można zamówić szybę do kabiny w różnorodnej kolorystyce. Kolorowe szkło może stać się w łazience bardzo oryginalną dekoracją. Jego zadaniem będzie przyciągnięcie wzroku, może stanowić także motyw przewodni łazienki.

Piękne wzory i bogactwo kolorów sprawią, że nasza łazienka będzie prezentowała się olśniewająco. Kabina z kolorowego szkła zapewnienia duże poczucie intymności swoim użytkownikom. Na jej powierzchni nie widać także smug po kroplach wody, które utrzymują się na tradycyjnych kabinach. Inna zaletą tej kabiny jest to, że możemy sami wykazać się kreatywnością i zaprojektować wzór, który się na niej znajdzie.

 

A może kabina prysznicowa z hydromasażem?

Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą być wyposażone w hydromasaż. Coraz więcej osób docenia zalety masażu wodnego, który działa leczniczo i relaksacyjnie.  Do tej pory mogliśmy z niego korzystać jedynie w uzdrowiskach, a także w salonach Spa. Może warto zastanowić się nad instalacją kabiny hydro-parowej również we własnym domu?

Niezliczone zalety kąpieli wodnych

Codzienny masaż wodny pozwala na redukowanie dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa, stawów, mięśni oraz problemów z bezsennością. Kąpiel w kapsule z hydromasażem wpływa także korzystnie na samopoczucie oraz na wygląd naszej skóry