Kocie życie

Kocie życie

Jak zapewne wszyscy wiedzą, ludzie przesypiają mniej więcej 1/3 życia. Z jednej strony nie ma innego wyjścia, a z drugiej trochę szkoda, prawda? W końcu życie jest krótkie.

Mogło być gorzej

Niektórzy mogą jednak stwierdzić, że mogło być gorzej, czego dowodem są kotyczy wiesz, że koty przesypiają 2/3 swojego życia? Zwierzęta te dobrze znamy, ale mimo to fakt ten może zaskakiwać. Ponadto to niejedyna informacja, która może zdziwić.

Ciekawych faktów na temat kociego życia jest bardzo dużo – świetnym przykładem jest choćby wzrok. Obok kota leży przysmak, a ten nie zwraca uwagi? Nie zwraca uwagi, bo nie widzi, co zostało mu przygotowane – koty nie widzą tego, co jest blisko. Musimy również pamiętać o tym, że zwierzęta te bardzo dobrze widzą z daleka (zresztą łatwo to zauważyć). Nie ma też co ukrywać, że koty z powodzeniem wciskają się w różne zakamarki. Fakt ten ma związek z brakiem obojczyka – brak obojczyka sprawia, że koty zmieszczą się wszędzie, gdzie mieści się głowa. Warto też odnieść się do trzęsienia ziemi – nie jest to częste zjawisko, ale zdarza się i co ciekawe, koty szybko wyczuwają trzęsienie ziemi. Mówi się o tym, że większość kotów wyczuje trzęsienie ziemi nawet na kwadrans wcześniej! Zatrzymajmy się także przy kocich dźwiękach – realia są takie, że przeciętny kot wydaje około 100 różnych dźwięków.

Na wymienionych informacjach zakończmy, ale nie zapominajmy o tym, że to tylko namiastka kociego życia. Można też powiedzieć, że wymienione wiadomości to przykład tego, jak przewrotne może okazać się życie – koty skrywają przed nami wiele.