Psie życie

Psie życie

Nie dawno były ciekawostki związane z kotami, to teraz czas na ciekawostki związane z psami! Teoretycznie psy nie powinny zaskakiwać – w końcu chodzi o najlepszego przyjaciela człowieka.

Kiedy pojawiły się psy?

Zanim przejdziemy do faktów, warto zadać sobie pytanie, od kiedy są z nami psy? Wypadałoby zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzęta te są z nami od wieków (informacja ta dla wielu osób może być zaskoczeniem). Mając to na uwadze, wydaje się, że tym bardziej nie powinno być mowy o niespodziankach.

Temat na długą opowieść

Ciekawostki o psach to temat, w przypadku którego można rozmawiać naprawdę długo – w tekście znajdą się przykłady. Oczywiście dużo zależy od prywatnej wiedzy – zapewne jakieś informacje dla części osób nie są zaskakujące.

Zacznijmy od relacji z psami – psy lubią, gdy ludzie je głaszczą, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To samo można powiedzieć o zabawie. Kiedy weźmie się pod uwagę te przykłady, może zdawać się, że tak samo jest z przytulaniem. Realia są jednak takie, że większość psów nie chce się przytulać. Ewentualna niechęć ma związek, z tym że przytulanie może kojarzyć się z dominacją.

Wszyscy wiemy, że psy potrafią wyczuć człowieka. Warto jednak spojrzeć na sprawę nieco inaczej – psy potrafią zlokalizować źródło dźwięku w ciągu 0,06 sekundy! Gdyby wykrycie dźwięku niosło za sobą bieg, zwierzak nie będzie cały spocony. Fakt ten jest związany, z tym że psy pocą się wyłącznie na opuszkach łap.

Dobrze też zastanowić się nad dźwiękami  – jak sądzisz, ile dźwięków wydają psy? Pytanie na pewno nie jest łatwe – prawidłowa odpowiedź to 10. Jako że jesteśmy przy dźwiękach, wypada też podkreślić, że pies nie zawsze musi szczekać. Najprawdopodobniej brzmi to szokująco, ale tak jest – konkretnie chodzi o rasę basenji.

Na wymienionych ciekawostkach zakończmy – co o tym wszystkim sądzisz? Czy nie jest przypadkiem tak, że najlepszy przyjaciel człowieka może skrywać wiele tajemnic?